Jak zrobić lukier na ciastka

Najlepsze ciastka

Ciastka to bardzo pyszny i prosty do przyrządzenia deser. Można je wykonać z kilku składników, które zawsze mamy w domu. Najprostsze ciastka wykonamy zaledwie z 3 składników tj. mąki, cukru i masła. Będą to wówczas pyszne ciastka kruche, które z pewnością posmakują niejednej osobie. Kruche ciastka są podstawą do wykonania innych deserów, wystarczy dodać kilka dodatków a ciastka będą smakować zupełnie inaczej. Ciastka można również ozdobić rozpuszczoną czekoladą lub domowym lukrem. Domowy lukier również wykonamy z dwóch składników, które posiadamy we własnych kuchniach więc nie warto go kupować w sklepie. Lepiej i zdrowiej będzie wykonać go samodzielnie w domu.

Jak zrobić lukier na ciastka

Aby przygotować najlepszy lukier wystarczy zmieszać dwa proste składniki. W ten sposób uzyskamy jednolity, delikatny i perłowy lukier. Wystarczy zmieszać ze sobą jedną szklankę cukru pudru z jedną łyżką wody bądź soku z cytryny. Cukier puder można również zmieszać z białkiem.Lukier z wodą to najbardziej klasyczna wersja, lukier z sokiem z cytryny jest nieco mniej słodki, a bardziej cytrusowy. Wykonanie lukru w domu jest bardzo proste i szybkie. Wystarczy przesiany przez sitko cukier puder wsypać do miski i dodać wybrany dodatek (wodę, sok z cytryny lub białko). Oba składniki należy dokładnie wymieszać, aż do uzyskania gładkiej konsystencji. Należy pamiętać, że lukier bardzo szybko zastyga.

Dlatego należy dekorować nim desery od razu po przygotowaniu. Lukrem oprócz ciastek można dekorować również ciasta, pączki bądź słodkie bułeczki. Jest to również doskonały dodatek do drożdżówek. Warto zatem wiedzieć jak zrobić lukier na ciastka. W ten sposób będziemy mogli udekorować wiele deserów, ciast czy ciasteczek. Z lukrem nie należy jednak przesadzać. Jest on wykonany z cukru dlatego to dodatek bardzo kaloryczny. Jeśli sam deser posiada wiele kalorii lepiej wybrać coś innego, bądź polać go niewielką ilością lukru, tylko do dekoracji. W innym przypadku będzie to bomba kaloryczna. Desery z lukrem można również znaleźć w kawiarniach, cukierniach oraz piekarniach. Są to często wybierane słodkości, gdyż pysznie smakują i są odpowiednio słodkie. Wiele osób nie wyobraża sobie tłustego czwartku bez pączka z lukrem. To pokazuje jaką niesłabnącą popularnością cieszy się ten składnik deserów. Z lukru można również robić piękne dekoracje. Wystarczy do gotowej masy dodać kolorowy barwnik. W ten sposób możemy stworzyć bardzo ładne dekoracje, które będą ozdobą na przykład tortu czy ciast.