Zupka chińska ramen jako danie dla studentów

Czasy studenckie a jadłospis

Czasy studenckie nieodłącznie kojarzą się ze stawianiem swoich pierwszych kroków w kuchni. To w tym czasie najczęściej wyprowadzamy się z domu i zaczynamy samodzielnie prowadzić swoje gospodarstwo domowe. W tym czasie najczęściej nie posiadamy również dużej gotówki, więc musimy oszczędzać na wielu kwestiach. Nie inaczej jest z jedzeniem, które podczas studiów jeśli nie mieszkamy w domu rodzinnym, najczęściej jest stawiane na dalszy plan. Wiele osób w tym czasie posiłkuje się jedzeniem na mieście lub prostymi daniami przygotowanymi w domu. Bardzo często musimy również przygotować jedzenie jak najszybciej, dlatego sięgamy po gotowe, szybkie do zrobienia dania. Jednym z takich dań jest zupka chińska ramen. Jest to zupka inspirowana daniem z Japonii zwanym ramen.

Zupka chińska ramen

Ramen jest to danie, które przywędrowało z Chin do Japonii na początku dziewiętnastego wieku. Podstawą tego dania jest wywar z mięsa lub ryb oraz makaron. W obecnych czasach ramen jest to danie uznawane za fast food. Można go spotkać na każdym rogu ulicy, jest to danie, które można również znaleźć w restauracjach. Ramen to danie chętnie jedzone zarówno w Japonii jak i na całym świecie.
W każdym regionie Japonii ramen przyrządza się trochę inaczej. W zależności od tego czego użyjemy do wywaru otrzymamy różny smak. Najczęściej ramen przyrządzany jest na samym mięsie, głównie wieprzowym, ale równie popularny jest ramen na kurczaku, na wołowinie czy z dodatkiem ryb i owoców morza. Dodatkiem do ramen jest również sos sojowy, sos rybny czy pasta miso. Wszystkie te dodatki dają bardzo ciekawy efekt smakowy.

Ramen można podawać z różnymi dodatkami. Smakuje równie dobrze z dodatkiem jajka na półmiękko, ze świeżą kolendrą, groszkiem cukrowym czy tofu. Dodatkiem może być również gotowana krewetka, mięso kraba, smażony boczek czy prażone orzechy ziemne.
W Polsce popularnym daniem inspirowanym ramen jest zupka chińska o tym smaku. Zupę tą wystarczy zalać gorącą wodą, by cieszyć się smakiem ramen. To jedno z ulubionych dań studentów, którzy potrzebują zjeść coś ciepłego na szybko. To również danie, które sprawdzi się w kryzysowych sytuacjach, gdy nie mamy czasu ugotować pełnowartościowego posiłku. Ramen rozgrzeje nas i doda energii. Jest to więc zupka, którą warto mieć w swojej kuchni, by przyrządzić coś do zjedzenia na szybko. Pamiętać należy jednak, że jest to zupka, która w swoim składzie ma dużą ilość soli.Dlatego lepiej uważać ze zbyt częstym jedzeniem tego dania.