Jak przygotować pudding chia na śniadanie

Pomysł na pożywne śniadanie

Od zawsze wiadomo, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu całego dnia. Powinno być zatem pożywne i dobrze zbilansowane. Dzięki śniadaniu zyskujemy energię na cały dzień i możemy realizować wszystkie zaplanowane działania. Jednym z bardzo dobrych pomysłów na pożywne śniadanie jest chia. Jest to inna nazwa szałwii hiszpańskiej. Chia jest uznawana za jeden z produktów superfood.

Czym jest szałwia hiszpańska

Chia jest to produkt spożywczy, który pochodzi z Meksyku i Gwatemali. Nasiona tej rośliny charakteryzuje duża zawartość kwasów tłuszczowych. Chia zawiera również sporą zawartość białka oraz błonnika. Do tego szałwia hiszpańska zawiera wiele innych cennych składników między innymi wapnia, cynku, magnezu, fosforu, potasu i witamin z grupy B.
Posiłek, który zawiera chia jest posiłkiem pożywnym i zbilansowanym. Szałwia hiszpańska regularnie spożywana może przyczynić się do utraty kilogramów oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Nasiona te przyczyniają się również do poprawy odporności, a także wpływa pozytywnie na układ nerwowy. Chia obniża poziom cukru we krwi, pomaga również oczyścić organizm z toksyn.

Jak przygotować pudding chia na śniadanie

Najczęściej nasiona chia wykorzystuje się do przyrządzenia puddingu. Jest to niezwykle prosty, a jednocześnie smaczny i pożywny przepis na śniadanie. Pudding z nasion szałwii hiszpańskiej składa się z mleka, jogurtu, owoców oraz nasion. Owoce pozwalają na dodanie słodyczy, dzięki czemu nie musimy dodawać go w innej postaci. W puddingu dobrze sprawdzi się banan, truskawka, malina, kiwi czy gruszka. Tak naprawdę każdy słodki owoc może być doskonałym dodatkiem do puddingu. Jeśli nie ma sezonu na świeże owoce dobrze sprawdzi się również dżem.
Pudding można przygotować z dowolnego mleka, również tego roślinnego. Doskonale smakuje na mleku kokosowym, ale równie smaczne będzie z mlekiem migdałowym. Oprócz podstawowych produktów do śniadania z chia możemy dodać orzechy, wiórki kokosowe oraz czekoladę. W ten sposób uzyskamy jeszcze bardziej smaczny i energetyczny posiłek. Dobrze sprawdzi się również dodatek ulubionego muesli lub granoli oraz płatków jaglanych lub owsianych. pudding chia na śniadanie to posiłek, który możemy przygotować wieczór wcześniej. Dzięki temu nie tracimy czasu na przygotowanie śniadania wczesnym rankiem. Posiłek ten jest bardzo sycący, dodaje energii na cały dzień. Dlatego warto go wprowadzić. Zyskamy nie tylko czas wczesnym rankiem ale i zdrowie.