Naleśniki jak się robi?

Naleśniki lubi chyba każdy! Można je przygotować zarówno na słodko, jak i na słono. Różnorodność dodatków, które możemy podać z tymi pysznymi plackami sprawia, że jest to wyjątkowo uniwersalne danie. Naleśniki jak się robi?

Składniki na 10 naleśników

1 szklanka mąki pszennej
2 jajka
1 szklanka mleka
¾ szklanki wody (najlepsza będzie gazowana)
Szczypta soli
3 łyżki oleju lub masła

Naleśniki jak się robi?

Przygotuj sobie sporą miskę i wsyp do niej przesianą mąkę. W ten sposób uda Ci się uniknąć grudek. Dodaj jajka, mleko, wodę i sól. Zmiksuj wszystko na gładką masę. Upewnij się, że Twoje ciasto nie ma grudek. Dodaj olej. Jeśli chcesz użyć masła, rozpuść je wcześniej w garnku lub mikrofali. Zamiast tego, możeszy wykorzystać tłuszcz do smażenia.
Smaż naleśniki na dobrze rozgrzanek patelni, najlepiej naleśnikowej. Przewracaj naleśniki, kiedy ciasto będzie wyglądać na suche, a jego brzegi zaczną odrywać się od patelni. Zdejmij naleśnik z patelni, kiedy będzie ładnie zarumieniony.

Jak przygotować idealne naleśniki za każdym razem? – Kilka wskazówek

Twoje naleśniki ciągle wychodzą średnie i żaden z nich nie jest idealny? Przeczytaj kilka wskazówek, które szybko poprawią Twoją umiejętność smażenia naleśników!
1. Niezależnie od tego, czy smażysz naleśniki wytrawne, czy słodkie, dodaj do nich odrobinę cukru. Dzieki temu staną się one złociste i ładne.
2. Używaj szerokiej szpatułki, dzięki której Twój naleśnik nie rozerwie się, kiedy będziesz przerzucać go na drugą stronę.
3. Przekręcanie naleśników w locie wygląda bardzo efektownie, ale bardzo łatwo jest go wtedy uszkodzić. Co więcej, ciasto może upaść na podłogę, przez co będzie zupełnie niejadalne. Lepiej przewracaj je za pomocą szpatułki.
4. Jeśli chcesz, żeby Twoje ciasto na naleśniki było gładkie i puszyste, wstaw je na około godzinę do lodówki. Dzięki temu staną się one dużo lżejsze i bardziej delikatne. Oczywiście, nie musisz tego robić, jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu.
5. Pamiętaj, że pierwszy naleśnik może się nie udać! Nie martw się, jeśli tak będzie. Smażymy go na największej ilości tłuszczu, przez co może okazać się on za ciężki. Co więcej, tłuszczu należy dodawać co 5-6 naleśników. Dzięki temu naleśniki nie będą za tłuste.
Stosując się do powyższych wskazówek, usmażysz perfekcyjne naleśniki za każdym razem! Będą one puszyste, lekkie i dokładnie wysmażone. Możesz dodać do nich przeróżne dodatki, słodkie lub słone. Świetnie będą smakować zarówno z dżemem, jak i ze szpinakiem. Przygotuj pyszne naleśniki już dziś!